Videogalerie

01. 06. 2018 - Charitativní cyklotour Na kole dětem

Charitativní cyklotour Pepy Zimovčáka dorazila i letos do Podolí. Desítky cyklistů dorazily v 16 hodin na hřiště ve Žlebě, kde je přivítala starostka Podolí Jana Rýpalová. Letos, stejně jako minulé roky, si Podolské Frišky připravily písničku, která byla šitá Pepovi na míru. Kromě Pepy všechny pozdravil také pan profesor Pafko, který mimochodem pochází také z Podolí (v Praze:-)) a také Nela Bicková s malým Honzíčkem, kterého jsme před 2 lety v Podolí pokřtili na cyklistu. Velká poklona patří také Stolařství Smetanovi v čele s Ilonou Vlachynskou, kteří jeli od prvního dne celou cyklotour společně s Pepou, se kterým skutečně není jednoduché držet tempo. Po třičtvrtě hodině cyklisti vyrazili směr Drslavice, kde mají konečnou štaci dnešní etapy.

 

20. 05. 2018 - Svatodušní pouť

I letos se uskutečnila v Podolí tradiční pouť u příležitosti slavnosti seslání Ducha Svatého. V kapli zazpíval scholový sbor Frišek a před kaplí pak Podolské Frišky zazpívaly lidové písně. Děti také letos vypustily holubice.

 

17. 05. 2018 - Besídka ke Dni matek - ZŠ Podolí

1., 2. a 3. třída připravily s paní učitelkami vystoupení nejen pro maminky ke Dni matek, ale také pro ostatní rodinné příslušníky a přátele školy.

 

17. 05. 2018 - Besídka ke Dni matek - MŠ Podolí

Besídku pro maminky ke Dni dětí natrénovaly paní učitelky z MŠ Podolí: Renata Křapová a Magda Molnárová.

 

02. 04. 2018 - Velikonoční obchůzka Sekáčů

Ani letos nevynechali Sekáči Velikonoční obchůzku po Podolí. S písničkami za doprovodu kytary Zdeňka Kaspera a harmoniky Tondy Hanáčka obešli svoje sousedky, kamarádky i kolegyně Frišky.

 

31. 03. 2018 - Vítání občánků

V krásném velikonočním čase jsme letos v Podolí poprvé vítali nové občánky. Do kulturního domu přišly se svými rodiči tyto děti: Jan Chmela, Ivana Stašková, Kryštof Machala, Alice Mikušková, Stella Křápková a Damián Hyjánek. Všem dětem a jejich rodičům přejeme ještě jednou krásný a spokojený život. Moc děkujeme i za pěknou atmosféru, kterou svým vystoupením vytvořily děti: Toníček Vaculík, Simonka Vagdálová, Emmička Révay a Kristýnka Havránková.

 

18. 03. 2018 - Nosení létečka - královničky

Letos počasí královničkám opravdu nepřálo. Venku byly –4°C a foukal silný ledový vítr. I tak se ale na smrtnou neděli vydalo do ulic Podolí 5 skupinek děvčátek s létečky, aby ze vsi vyhnaly zimu. Borovicové větvičky nazdobené krepovými kvítky, fáborky, vystříhanými kvítky z papíru a vyfouknutými vajíčky nosily holčičky ve věku od 4 do 9 let dům od domu a přitom zpívaly starodávnou písničku Stála panenka Maria.

 

05. 03. 2018 - Cvičení nejmenších dětí - T. J. Sokol Podolí

Dnes poprvé cvičily pod vedením Zdeňka Kaspera děti ve věku 4–6 let. Sokolská zdatnost se musí trénovat už od malička a nutno říct, že devítka malých sportovců si první hodinu pořádně užila!

 

04. 03. 2018 - Bruslení na Olšavě

Už je to pár let, co se takto bruslilo naposledy na Olšavě. Pro někoho to byly dnes první krůčky na ledě, jiní zde s hokejkou předváděli své nejlepší kousky. Hokej se hrál v jednu dobu dokonce na 4 „hřištích“, kde branky byly jako za starých dob vyrobené provizorně z botů:-) A kdo neměl hokejku, postačila dlouhá větev… Hokej dnes hráli úplně všichni – kluci i holky. A že si užili na zamrzlé Olšavě kopec zábavy!

 

11. 02. 2018 - Dětský karneval

Během letošního karnevalu praskal kulturní dům v Podolí doslova ve švech! Děti si zařádily na diskotéce, pobavily se s kouzelníkem i jeho pejsky a radost měly z mimořádně bohaté tomboly. Velmi děkujeme paní učitelkám ze ZŠ a MŠ Podolí za organizaci této vydařené akce!

 
« 1 2 »

Archiv: