Fotogalerie - rok 2011

Kulinářský sedmiboj - 17.11.2011

Státní svátek jsme využili k posezení v pospolitosti našich spoluobčanů a známých. Jehněčí speciality, které uvařil starosta obce, přilákaly spoustu milovníků dobrého jídla. Každý chod byl v mžiku pryč a tak kdo zaváhal či přišel pozdě, měl smůlu.

Soubor jehneci-hody-20.jpg Soubor jehneci-hody-24.jpg Soubor jehneci-hody-07.jpg další...
 

Beseda s autogramiádou - Slovník nářečí Mikroregionu Dolní Poolšaví - 11.11.2011

Pod taktovou Klubu dobré pohody a Místní knihovny v Podolí se na svatého Martina uskutečníla beseda s autory Slovníku nářečí Mikroregionu Dolní Poolšaví (Kunovice, Míkovice, Podolí, Popovice, Vésky a Sady). Pozvání přijali Fanek Holmes Ilík – autor knihy, Dagmar Doleželová – spoluautorka, Miško Moarch Eveno – ilustrátor knihy a Jiří Jilík – nakladatel knihy. Příjemnou náladu podvečera doplnilo vystoupení podolského ženského sborku.

Soubor 2011-11-11-beseda-slovnik-37.jpg Soubor 2011-11-11-beseda-slovnik-21.jpg Soubor 2011-11-11-beseda-slovnik-01.jpg další...
 

Dětská party knihovny - 05.11.2011

Další podařená akce místní knihovny v pošmourné odpoledne zabavila třicítku dětí a další dospělé. Vyhlášená byla také letní soutěž, kde knihovna hledala jméno pro našeho Knižního broučka. Jméno se děti dozvěděly z křížovky, kterou musely samy vyluštit. Tramtadadáááá, náš brouček se jmenuje Všeználek a jméno mu vymyslela Katka Švachová. Děti si připily dětským šampaňským a pak se vrhly do víru tance během diskotéky, kde s nimi tančila i velká žabka. Během odpoledne také dětem malovala na obličej různé obrázky Jitka Jánská, autorka našeho broučka. Děti také vyzkoušley nové sedací vaky knihovny, celé odpoledne hodně soutěžily a dostaly spoustu dárečků.

Soubor 2011-11-05-detska-party-knihovna-36.jpg Soubor 2011-11-05-detska-party-knihovna-38.jpg Soubor 2011-11-05-detska-party-knihovna-02.jpg další...
 

Hody v Podolí - 15.10.2011

V Podolí letos byly sobotní císařské hody bez práva, přesto dědina rozkvetla barvou téměř stovky krásných krojů! A protože jsme letos neměli stárky, pojali jsme hodové veselí trošku jinak…
Po hodovém průvodu v doprovodu DH Hradčovjanka jsme uspořádali před obecním úřadem odpolední program v Podolé na hodách.
Během téměř hodinového vystoupení za doprovodu CM Čardáš vystoupily děti z místní MŠ a ZŠ, zazpíval malý sólista Alánek Ferenec i nový podolský ženský pěvecký sborek. Pásmo ukončila společně mladá a stará hodová chasa. Příjemnou atmosféru doplnily stylové stánky s kovářskými a keramickými výrobky podolských umělců, stánek s medem, burčákem a také se prodávala velmi vtipná kniha Slovník nářečí obcí Mikroregionu Dolní Poolšaví (tedy i Podolí).
Velkému zájmu se těšila také výstava v režii místní knihovny: Hody v Podolí – historie a současnost, která zmapovala hodové chasy od 30-tých let minulého století až do současnosti. Pro děti nechyběl také veselý klaun, nafukovací balónky, kolotoče a nafukovací skluzavka.
A samozřejmě nechyběla ani večerní hodová zábava s předtančením staré a mladé hodové chasy.
Velký dík patří všem, kteří se zúčastnili v krojovém průvodu či vystoupení a také těm, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci hodů.
A v neposlední řadě děkujeme fotografům, kteří nám poskytli fotky, jsou to: Radek Křižka, Katka Vaculíková, Dagmar Doleželová, Pavla Luběnová, Zuzana Kubáňová, Jiří Vacek, Roman Snopek.

Soubor /DSC_0161.jpg Soubor /102011 093.jpg Soubor /102011 120.jpg další...
 

Hravé cvičení rodičů s dětmi - 27.09.2011

Také díky získání dotace od Nadace Děti-kultura-sport se v úterý mohly poprvé setkat rodiče a děti do 3 let ke společnému cvičení v tělocvičně základní školy. Pod vedením velmi zkušené cvičitelky Jitky Králíkové děti vystřídaly množství aktivit a trénovaly mnoho dovedností – držení rovnováhy, obratnost, mrštnost, pozornost, chování v kolektivu, učily se nové básničky a písničky a mnoho jiného.

Soubor /hrave-cviceni-20.jpg Soubor /hrave-cviceni-18.jpg Soubor /hrave-cviceni-33.jpg další...
 

Zlatá svatba Fornůskovi a Tichoňovi - 17.09.2011

Dne 16. září 1961 si řekli své ANO manželé Fornůskovi a Tichoňovi. V sobotu 17. září 2011 si společně se společensko-kulturní komisí obce Podolí, se zástupci TJ Podolí, Zahrádkářů, Klubu dobré pohody a dalších kamarádů i rodinných příslušníků zavzpomínali na společných 50 let a oslavili tak dvojitou Zlatou svatbu. Na svatbě také poprvé veřejně zazpíval nový podolský ženský sborek.

Soubor DSC_0157.jpg Soubor DSC_0489.jpg Soubor DSC_0190.jpg další...
 

Slavnosti vína a otevřených památek - 10.09.2011

Více jak čtyřicet zástupců z Podolí se letos zúčastnilo v kroji průvodu během Slavností vína a památek v Uherském Hradišti. Rozmanitost krojů dokazuje, že láska ke krojům je v Podolí zakořeněna a že si vážíme kulturního dědictví našich předků.

Soubor /slavnosti-vina-68.jpg Soubor /slavnosti-vina-43.jpg Soubor /slavnosti-vina-49.jpg další...
 

Rozloučení s prázdninami - 03.09.2011

Místní knihovna v Podolí ve spolupráci se Sokolem Podolí uspořádali pro děti rozloučení s prázdninami inspirované Knihou džunglí. Děti si vyslechly příběh malého Mauglího a vydaly se plnit stezku odvahy, která prověřila jejich odvahu i obratnost. Soutěžní úkoly – sjet lanovku, prolézt vlčím doupětem, přeskákat v pytli vyznačenou trasu, ulovit zvířátka nebo proplést se žebříkem a spoustu dalších plnilo přes padesát malých i větších odvážlivců. Betonová plocha hřiště se proměnila v džungli.
Děti také malovaly křídami Mauglího, tygra Šer Chána, medvěda Balů, hada Ká. Vítěze nebylo jednoduché vybrat, všechny kresby byly moc pěkné. S cenou nakonec odcházelo šest dětí ve dvou kategoriích.
Přišel mezi nás i Méďa Béďa, který rozdal dětem dobrou svačinku. Po ní si děti ještě v kvízu ověřily, jak pozorně poslouchaly příběh Mauglího. Odměnou všem účastníkům kvízu byl dárek od jednoho ze sponzorů akce – Nadace Děti – kultura – sport.
Děti si odpoledne plné zábavy, her a soutěží užily a na závěr si opekly zasloužený špekáček.

Soubor /P1170084.jpg Soubor /P1020896.jpg Soubor /P1020912.jpg další...
 

Prvňáčci z Podolí zamířili do první třídy v Popovicích - 01.09.2011

Čtvrtek 1. září byl důležitým dnem pro všechny školáky, ale pro prváčky to byl Den s velký D. Naše prváčky do školy slavnostně přivítali na obecním úřadě v Popovicích také paní starostka Popovic, Jitka Nováková a pan místostarosta Podolí, Ing. Jaromír Hastík. Děti navíc dostaly drobné dárky. Přejeme podolským prváčkům: Pavlíkovi, Sandře, Jiříčkovi, Kristýnce, Adámkovi, Pavlínce, Editce a Elišce, kteří nastoupili do první třídy v Popovicích; stejně jako Alánkovi a Mirečkovi, kteří nastoupili do první třídy v Uherském Hradišti a Karolínce, která chodí do školy v Kunovicích, hodně úspěchů ve škole.

Soubor /100_8553.jpg Soubor /100_8542.jpg Soubor /100_8541.jpg další...
 

V podolské Čertově kovárně vznikl Pštros dvouprstý pro KOVOZOO - 16.08.2011

Další ze zvířat pro staroměstské KOVOZOO vzniklo v první polovině srpna v Podolí pod rukama uměleckého kováře Víti Bobčíka. Pštros dvouprstý v životní velikosti je věrnou kopii největšího ptáka na světě a skutečně stojí za obdiv. Prohlédnout si jej můžete ve volně přístupné části areálu společnosti Kovosteel – pod Majákem ve Starém Městě. Klobouk dolů před jeho tvůrcem!

Soubor /2011-08-15-pstros-kovozoo-15.jpg Soubor /2011-08-15-pstros-kovozoo-12.jpg Soubor /2011-08-15-pstros-kovozoo-1.jpg další...
 
« 1 2 3 4 5 6 »

Archiv: