Videogalerie

24. 12. 2014 - Půlnoční mše v Kapli svatého Ducha

Po osmi letech od vysvěcení Kaple svatého Ducha se v roce 2014 poprvé v Podolí konala půlnoční mše, kterou sloužil pan farář P. Robert Pokrywka. Všichni lidé dobré vůle – věřící i nevěřící – společně s bližními svými oslavili v Kapli narození Ježíše Krista. Mše začala ve 22:00 hodin, ale již předtím zvali před Kaplí na půlnoční mši trubači (František Ševeček na trumpetu a Martina Novotná na lesnici). Během večera zazpívaly Podolské Frišky, Friščata a Podolští Sekáči a nechybělo ani společné vinšování před Kaplí po skončení půlnoční mše.

 

18. 12. 2014 - Vánoční besídka Základní školy v Podolí - píseň Dopis Ježíškovi

Video z vánoční besídky ZŠ Podolí, kde děti zpívaly píseň Dopis Ježíškovi od kapely Kašpárek v rohlíku.

 

18. 12. 2014 - Vánoční besídka Základní školy v Podolí - Reportáž TV Slovácko

V reportáži TV Slovácko se můžete podívat na vánoční besídku, kterou nacvičilo 18 žáků ZŠ Podolí pro svoje rodiče a prarodiče.

 

18. 12. 2014 - Vánoční besídka mateřské školy v Podolí

Vánoční vystoupení dětí z malé a velké třídy mateřské školky pro rodiče a prarodiče.

 

06. 12. 2014 - 20. Sokolská Mikulášská beseda u cimbálu v Podolí

V zaplněném sálu byla od samého začátku výborná atmosféra. Tu ještě umocnilo rozverné čertovské vystoupení Podolských Frišek s Friščaty a také pozdější vystoupení s koledami. S cimbálovou muzikou Mladí Burčáci si zazpívaly děvčice aj chlapi, zatančili si domácí i početní přespolní hosté a nechyběla již tradičně bohatá tombola.

 

05. 12. 2014 - Mikulášské zpívání u stromečku v Podolí

Také letos se sešly děti a dospělí, aby si společně zazpívali u stromečku v kulturním domě v Podolí. Za doprovodu paní učitelky Moniky Mitanové nejdřív zazpívaly děti, poté za doprovodu Vlastimila Vlachynského zazpívali Podolští Sekáči. A pak už přišel Mikuláš, anděl a čert a hodným dětem rozdávali své dárečky.

 

03. 12. 2014 - Čertoviny v knihovně

Milá příprava na čertovské bujaření se konala během středečního podvečeru v knihovně v Podolí. Čert tentokrát nebyl vůbec zlý, ale naopak moc hodný a legrační a tak se i ty nejmenší děti přestaly čertů bát a při hrách se stal dokonce jejich parťákem a kamarádem. Děti si vyrobily čertovskou krabičku, soutěžili, zpívali a recitovali, dostali balíčky a hlavně si všichni společně s čertem prožili hezké odpoledne. A co je důležité – po dnešku už se žádné z těchto dětí čerta nebojí!

 

31. 10. 2014 - Halloween v Podolí

Zdá se, že i v ulicích Podolí se postupně začíná zabydlovat zvyk Halloweenské koledy dětí. V letošním roce prošlo obcí několik skupinek dětí ve strašidelných maskách – dvě z nich se nám podařilo zachytít také kamerou.

 

18. 10. 2014 - Výstava historických kol

Hodové veselí v sobotu doplnila také výstava historických kol. Na čtyřicet kol a mnoho dalších dobových doplňků představil Milan Pavlík ze Žleba. Výstava mapovala vývoj kol od nejstarších až po ty novodobé. Na výstavě předvedl například 4 věrné repliky dřevěné drezíny z roku 1817, 2 repliky kostitřasu z roku 1861 a také 2 velocipedy, na nichž je možno pana Pavlíka často vidět také v ulicích Podolí. Nejstarším originálem a nejcennějším kolem výstavy byl pak bezpečník z roku 1890.
Neméně zajímavými kusy na výstavě byly například dětské „sajdkáry“ ke kolům, proutěné sedačky pro děti, kola, která nechal pro své zaměstnance vyrábět Baťa či kolo, které vyráběla firma R. J. Starý z Uherského Hradiště.
A k vidění byla také různě stará dětská kola, mj. dětský velociped, který v roce 1987 vyrobil pro svého vnuka Víťu Bobčíka jeho dědeček – podolský kovář – pan Antonín Ševčík. Výstavu doplnily také videoukázky starých kol a výstava historických fotografií z Podolí.

 

18. 10. 2014 - Hodové slavnosti

Třetí říjnovou sobotu ožilo Podolí zpěvem a tancem a sluníčko vytáhlo do ulic úctyhodných 110 krojovaných. Od třinácti hodin sloužil hodovou mši v Kapli svatého Ducha P. Robert Pokrywka a P. Norbert Nawrath z farnosti Boršice u Blatnice. Po hodové mši se mohli všichni před Kaplí zaposlouchat do písní Podolských Frišek a Podolských Sekáčů. Po krátké obchůzce s CM Vinár pak na návsi u Obecního úřadu proběhl téměř hodinový odpolední program „Tak sa u nás zpívá a tancuje.“ V něm se vystřídala devadesátka účinkujících: děti ze ZŠ a MŠ, Podolské Frišky, Podolští Sekáči a také další děti z Podolí – Friščata.

 
« 1 2 3 »

Archiv: