Videogalerie

31. 12. 2022 - Rok v Podolí

Obec Podolí ve čtyřech ročních obdobích objektivem Radovana Chvíly.

 

25. 12. 2022 - Slavnost narození Páně v kapli Svatého Ducha

Na Boží hod vánoční zazpíval v kapli Svatého Ducha v Podolí scholový sbor.

 

03. 12. 2022 - Mikuláš a ohňová show v Podolí

Mikulášská družina do Podolí letos dorazila o pár dní dříve, už v sobotu 3. prosince v podvečer. Nejdřív se v Duchovně-relaxačním areálu rozsvítil stromeček, poté dorazili za dětmi čerti a až po nich přišel i Mikuláš s anděly. Ti dětem za básničku či písničku rozdali balíčky, které jim pomohly připravit členky Klubu dobré pohody. Pro dospělé Snopkovi připravili speciální medový likér, výborný svařák a pro děti teplý čaj. U Veroniky Koničkové bylo zase možno koupit si výborné perníčky a nádherné perníkové chaloupky. Závěr podvečera obohatila ohňová show v podání skupiny Fuerza del Fuego z Uherského Brodu.

 

26. 11. 2022 - 26. Sokolská Mikulášská beseda u cimbálu v Podolí

Po dvou letech, kdy se kvůli covidu nemohly organizovat žádné akce, se v nově opraveném kulturním domě v Podolí uskutečnila již 26. tradiční sokolská Mikulášská beseda u cimbálu. Od 19.30 hodin hráli k poslechu i k tanci Mladí Burčáci, zazpívaly Podolské Frišky, Ženský a mužský sbor z Míkovic a tradičně došlo i na bohatou tombolu.

 

20. 11. 2022 - Slavnost Ježíše Krista Krále

V neděli dopoledne proběhla v Kapli Sv. Ducha v Podolí Slavnost Ježíše Krista Krále. Při mši zazpívala schola složená z Podolských Frišek, Friščat a dalších zpěvaček.

 

13. 11. 2022 - Svěcení obnoveného kříže v Podolí

Poslední neopravenou památkou v obci byl dřevěný kříž s laminátovým korpusem Krista, umístěný při vjezdu do obce. Původní kříž, který stával na rohu naproti hospody zhruba od 30. let, byl na začátku devadesátých let odstraněn (Kristus byl umístěn na budovu mlýna ze severní strany) a místo něj byl vystavěn nový kříž o několik metrů dále směrem k Olšavě – u autobusové zastávky. Laminátový korpus Krista byl zrestaurován již v loňském roce a společně s novým dřevěným křížem je od konce září nainstalován po pravé straně při vjezdu do Podolí z obchvatu. V neděli 13. listopadu 2022 před polednem obnovený kříž posvětil p. Robert Marek Pokrywka.

 

15. 10. 2022 - Hody v Podolí

Letošní vrtkavé počasí zapříčinilo, že se hody místo u kaple konaly v kulturním domě. Tam vystoupily děti z mateřské školy, základní školy, Frišky a Friščata za doprovodu CM Čardáš s primáškou Petrou Jakšíkovou. V sobotu odpoledne proběhl také den otevřených dveří v místní základní škole. Zahrádkáři pro změnu připravili v Podolském ráji výstavu ovoce, zeleniny a obrázků dětí z místní školy a bylo zde možno také zakoupit si burčák či pochutnat si na jablečném moštu. Večer na hodové zábavě hrála kapela Madusong. V neděli pak hodovou mši sloužil p. Marián Pospěcha, kterého mnozí znají z TV Noe, při mši zpívala a hrála schola, jejíž jádro tvoří Frišky s Friščaty. Po oba dny pak děti našly spoustu zábavy na kolotočích v Mlýnářově zahradě.

 

15. 05. 2022 - Sokolský "víkendový tábor" ve Vřesovicích

Na sokolský víkendový tábor ve Vřesovicích se vydalo 19 dětí a 15 dospělých, kteří pomáhali dětem k tomu, aby si užili všechny naplánované aktivity a naučili se spoustu nového. Velké poděkování za organizaci patří manželům Kasperovým a také Lence Mikulové a Lence Krčové, které se celý víkend výborně staraly o to, aby všichni účastníci nestrádali hlady. Počasí vyšlo na výbornou, zábava byla skvělá a celý pobyt byl na velkou jedničku s hvězdičkou.

 

05. 05. 2022 - Besídka MŠ a ZŠ Podolí ke Dni matek

Děti z MŠ a ZŠ Podolí si připravily krásný program a dárečky pro maminky ke Dni matek. Podobný program a dárečky pak přichystali o pár dnů později také pro seniory na Besedu s důchodci.

 

30. 04. 2022 - Stavění mája a slet čarodějnic v Podolí

Poslední den v dubnu se na hřišti ve Žlebě konal slet čarodějnic. Nejkrásnější čarodějnicí byla pro letošní rok vyhlášená Andělka Kollandová, která vyhrála šerpu a kouzelnou mandragoru. Ta nejošklivější čarodějnice vyhrála pro změnu místo na hranici, na které byla upálená. Chlapi společně postavili máj a pak už si všichni užívali opékání špekáčů a volné zábavy.

 
« 1 2 »

Archiv: