Videogalerie

25. 11. 2023 - Vítání nových občánků Podolí

V sobotu dopoledne jsme slavnostně přivítali nové občánky Podolí. Jsou jimi Adam Břicháček, Šimon Turzík, Tea Landsmannová a Ema Beníčková. Rodičům i dětem přejeme spokojený život a hodně zdraví.

 

19. 11. 2023 - Bruslení Podolanů na zimním stadionu v Uherském Brodě

Sportovní komise obce Podolí a Sokol Podolí letos dvakrát organizují bruslení pro Podolany na zimním stadionu v Uherském Brodě. Poprvé se bruslení konalo v neděli 19. 11. 2023. Další je pak naplánováno také na prosinec.

 

11. 11. 2023 - Beseda s důchodci

Na svatého Martina proběhla v Podolí tradiční beseda s důchodci, na které se letos sešlo skutečně hodně seniorů.
Nejprve všechny přivítala paní starostka Jana Rýpalová, poté vystoupily děti z podolské mateřské a základní školy, folklorního souboru Čižmičky a senioři si vyslechli také recitál za doprovodu klavíru.
Nakonec na seniory čekala večeře v podobě výborné pečené kachny, kterou připravil Milan Snopek.
Na besedě si všichni připomněli také 20. výročí Klubu dobré pohody, který založila na podzim roku 2003 paní Dagmar Doleželová, která aktivity s členy klubu realizuje doposud a také na besedu připravila výstavu fotografií z uplynulých let činnosti.

Střih videa: Tominator V

 

04. 11. 2023 - Dámská jízda v Podolí

Sobotní dámská jízda se opět podařila na výbornou.
Velké poděkování patří Andrei Chmelové, Móda pro každého a Madmazel studio, jež stojí za organizací příjemného dne pro ženy.
Během odpoledne proběhly módní přehlídky módy pro každý den, pyžam i společenských šatů, na kterých se představilo hned několik modelek z Podolí. Na programu byla i prezentace kosmetiky Mary Key, výrobků Just a Nahrin, floristické dílny Adeline i ukázka obrázků krajinářky Jany Javorové.
Na závěr bylo vylosováno hned několik dam, které si odnesly krásné dárky.

 

26. 10. 2023 - Vycházka Sokolů na hrad Buchlov a Karlovu skálu

Pro nepříznivé počasí byl plánovaný výstup na Velký Lopeník o podzimních prázdnináých zrušen.
První mlhavý a chladný den podzimních prázdnin 26. října 2023 proto využili Sokolíci i nesokolové k návštěvě hradu Buchlova a k vycházce na Karlovu skálu. Zdeněk domluvil prohlídku hradu jen pro naši výpravu. Paní průvodkyně seznámila děti s historií hradu Buchlova, s jeho majiteli, s tvrdými tresty loveckého práva i s pověstí o Lípě neviny. Vyprávění i interiéry hradu byly zajímavé.
Po krátkém odpočinku na nádvoří opustili turisté hrad a vydali se ke kapli sv. Barbory na protější kopec. Po cestě si zahráli hru sudý, lichý, kterou vyhrál Berťa Mikula. Po přesunu na starou brněnskou cestu se skupinka, tentokrát již bez malých dětí, vydala na 6,5 km dlouhý okruh na Karlovu skálu, vyhlídku Karlovica a skalisko Zbojník. Cestu jsme si zpestřili hrami 10 –15 a na Pašeráky.
Závěr vycházky patřil návštěvě cukrárny ve Zlechově.

 

15. 10. 2023 - Hody s právem v Podolí

Trvalo to dlouhých 14 let, než se v Podolí opět našla chasa, která si mezi sebou zvolila stárky. A tak poprvé od roku 2009 u nás zase proběhly hody s právem v tradičním duchu.
Stárci Alan Ferenec s Kristýnou Havránkovou letos vedli chasu za doprovodu DH Hradčovjanka. V průvodu jim v kroji sekundovaly děti z Čižmiček, Friščata, Podolské Frišky a mnoho dalších, kteří pomohli hodovou tradici obnovit.
V Duchovně-relaxačním areálu pak proběhlo již tradiční hodové vystoupení dětí z MŠ, ZŠ, nového podolského folklorního souboru Čižmičky, který se pod vedením Andrey Štěrbové poprvé představil po třičtvrtě roce svého fungování také v Podolí. Závěr programu pak patřil Podolským Friškám.
V sobotu si také všichni mohli prohlédnout výstavu ovoce a zeleniny, dát si burčák u zahrádkářů, zhlédnout výstavu obrazů podolského rodáka Františka Šoustala v galerii Podolského ráje a děti si rády zadováděly na kolotočích v Mlýnské zahradě.
Večer pak patřil hodové zábavě s CM Liša, na které chasa předtančila svoji besedu.
Nedělní program zahájila hodová mše v kapli Sv. Ducha, na které zazpívala také schola z Podolí. Odpoledne už pak patřilo opět chase a jejich obchůzce Podolím s CM Liša.
Chase patří velké poděkování za to, jak se svého úkolu zhostila, stejně jako všem, kteří letos hody jakkoliv podpořili a pomohli k tomu, že se povedly na výbornou.

 

13. 10. 2023 - Vernisáž obrazů Františka Šoustala

V předvečer podolských hodů, v pátek 13. října, se v galerii v Podolském ráji v Podolí konala vernisáž obrazů Františka Šoustala – kreslíře a malíře z Podolí.
Ačkoliv jeho díla nelze srovnávat s významnými českými malíři, přeci jsou jeho obrazy jemné, odráží jeho duši, pocity a příjemnou náladu člověka, který se narodil 31. května 1902 zde v Podolí, v chudé rodině. Bohužel rodiče neměli dostatek prostředků a možností, aby syn mohl svůj talent rozvíjet, a tak František musel jít manuálně pracovat na dráhu, aby pomohl živit rodinu.
Ačkoliv byl malíř amatér, dodnes jeho obrazy zdobí řadu domů v Podolí, Míkovicích, Véskách, Veletinách či Vlčnově.
Zemřel v roce 1968, je pochovaný na hřbitově v Popovicích.
Výstavu si můžete prohlédnout také v sobotu 21. 10. a neděli 22. 10. a v sobotu 28. 10. a neděli 29. 10. – vždy v čase 14–17 hodin.

 

09. 09. 2023 - DFS Čižmičky z Podolí - Slavnosti vína v Uherském Hradišti

O druhém víkendu v září proběhly 20. Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Slavnostní průvod se uskutečnil již tradičně v sobotu, 9. září dopoledne. Krásné letní počasí do něj letos vylákalo za Podolí rekordních 63 účastníků. Folklorní tradice pokračuje od Podolských Frišek, Podolských Sekáčů, Friščat až k nově vzniklému Dětskému folklornímu souboru Čižmičky. Ten vznikl v lednu 2023 a měl na letošních slavnostech vína první vystoupení. V průvodu se děti představily v úplně nových krojích. Na vystoupení v Jezuitské zahradě byly děti rozděleny do 2 skupin, kdy zazpívaly a zatančily za doprovodu Cimbálové muziky Vinár. Při závěrečné písni Před našim je mostek si získaly mladší děti na svou stranu všechny diváky. Starší děti ve svém pásmu zúročily své znalosti a dovednosti z Friščat a skvěle tak završily vystoupení naší omladiny na pódiu. Na muzikantských lodích opět hrály na výsluní (a někdy i na výpeku) Děvčice, které jsou součástí tohoto programu na řece Moravě již několik let, a jejich vystoupení v tomto prostředí se těší velké oblibě.

 

03. 06. 2023 - Vítání nových občánků Podolí

V sobotu 3. června byli v Podolí přivítáni noví občánci obce:
Tereza Koňaříková
Jindřich Fornůsek
František Frýda
Lukáš Smilek
Dětem i rodičům přejeme vše dobré, harmonický život plný radosti a především pevné zdraví.

 

30. 05. 2023 - Vystoupení mateřské školky pro rodiče

V úterý odpoledne proběhlo v kulturním domě v Podolí vystoupení ZŠ a MŠ Podolí pro rodiče. Děti předvedly, co se v uplynulém školním roce společně naučily. Za video děkujeme Janu Landsmannovi.

 
« 1 2 3 »

Archiv: